O perukach, Ogólne

Jaka peruka po chemioterapii?

peruka po chemioterapii - wigsss.com

Wiele osób twierdzi, że chemioterapia ma wiele skutków ubocznych, ale najbardziej traumatycznym z nich jest wypadanie włosów, której doświadczają poddani zabiegom pacjenci. Włosy zwykle odrastają około sześć miesięcy po zakończeniu chemioterapii. Twoje nowo odrastające włosy mogą mieć nieco inny wygląd – mogą być kręcone lub bardziej proste, grubsze lub cieńsze, a nawet odrastać w nowym kolorze. Zwykle ta zmiana i nowa fryzura jest krótkoterminowa – z czasem najprawdopodobniej Twoje włosy powrócą do stanu sprzed wykonania zabiegu.

Peruki po chemioterapii – jaką wybrać?

Na pewno zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze – peruki z włosów syntetycznych czy może z naturalnych? Jest tak wiele wariantów peruk, że wybór odpowiedniej może przysparzać nie lada kłopotów.

Najważniejsze jest to, aby czuć się jak najbardziej komfortowo, dlatego stworzyliśmy przewodnik opisujący jakie peruki po chemioterapii (lub przy innych schorzeniach, takich jak na przykład łysienie plackowate) są najwygodniejsze, tak aby pomóc podjąć Ci odpowiednią decyzję, zapewniającą maksymalny komfort i pewność podczas noszenia.

Chociaż sam rodzaj peruki jest ważny, istotne aby wziąć pod uwagę również inne aspekty i czynniki. Naszym priorytetem jest profesjonalne podejście i kompetentne doradztwo, dlatego opierając się na naszym doświadczeniu w branży, zebraliśmy najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, myśląc o zakupie peruki tuż przed lub w trakcie chemioterapii.

Prawidłowy rozmiar peruki

Upewnienie się, że peruka pasuje i wygodnie leży na Twojej głowie, jest naprawdę ważną kwestią. Odpowiedni rozmiar będzie miał ogromny wpływ na to, jak wygodna i bezpieczna będzie Twoja peruka podczas noszenia.

Wykonanie peruki

Część naszych klientów, którzy przechodzą chemioterapię, twierdzi, że ich skóra głowy staje się wrażliwa. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj peruki i konstrukcję czepka przy jej zakupie. Im jest bardziej miękka, tym wygodniej będzie przylegała do skóry głowy.

Peruki syntetyczne damskie

Zakup peruk syntetycznych to świetny pomysł, zwłaszcza dla tych pacjentów, którzy dopiero poszukują dla siebie odpowiedniego rozwiązania i przyzwyczajają się do noszenia peruk – są nieco tańszą opcją. Dobrej jakości peruki po chemioterapii (zwłaszcza te odporne na działanie wysokich temperatur podczas stylizacji) mogą być nawet bardziej opłacalną opcją niż peruki naturalne (wykonane z naturalnych włosów). Nasz sklep z perukami posiada szeroki asortyment peruk syntetycznych.

Łatwość w utrzymaniu

Wielu naszych klientów, którzy przechodzą chemioterapię i spotyka się z tym trudnym problemem, jakim jest utrata włosów, wybiera peruki syntetyczne, ponieważ są one dużo łatwiejsze i niezwykle wygodne w utrzymaniu. Peruki syntetyczne są ogólnie postrzegane jako bardziej zdolne do zachowania kształtu bez konieczności kłopotliwej ich stylizacji.

Peruki naturalne – monofilamentowe

Najważniejszym aspektem jest to, aby zapewnić sobie komfort podczas chemioterapii. Część pacjentów, którzy są w trakcie leczenia, twierdzi, że ich skóra głowy staje się wrażliwa. Dlatego ważne jest, aby rozważyć konstrukcję peruki przy jej zakupie – im jest bardziej miękka, tym wygodniej będzie przylegała do skóry głowy.

Peruki monofilamentowe są jednymi z najwygodniejszych peruki po chemioterapii, ponieważ oddychający materiał jest delikatniejszy i mniej drażniący dla skóry głowy niż alternatywne czepki z tkaniny.

Lekkość noszenia

Peruki monofilamentowe (inaczej zwane – peruki medyczne) to wyjątkowo lekkie, najlepsze peruki po chemioterapii, ponieważ materiał wykorzystany na etapie ich produkcji zapewnia miękkość w kontakcie ze skórą głowy, pozostawiając uczucie chłodu i komfortu.

Naturalność

Wiele obaw związanych z kobiecymi perukami skupia się na ich wyglądzie – poszukują peruk zbliżonych wyglądem do naturalnie wyglądających fryzur. Konstrukcja z monofilamentu wiernie symuluje naturalny wygląd i ich ruch włosa.

Peruki damskie szyte ręcznie – syntetyczne lub z włosów naturalnych

Ponieważ peruki wiązane ręcznie nie mają wątku ani szwów strukturalnych, są miękkie w dotyku. Ręcznie wiązane peruki to jedne z najlepszych peruk dla kobiet cierpiących na raka i spotykających się z problemem wypadających włosów, ponieważ konstrukcja czepka jest delikatniejsza dla skóry głowy, co czyni je jedną z najwygodniejszych peruk. Odwiedź nasz sklep internetowy – oferujemy peruki szyte ręcznie w wielu wariantach.

Produkt wysokiej jakości

Ręcznie szyte peruki są wspaniałym rękodziełem, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących produktu najbardziej zbliżonego wyglądem do prawdziwych włosów. Oferują całkowicie realistyczny wygląd, ponieważ w procesie produkcyjnym nie stosuje się żadnych mechanicznych szwów.

Wszechstronność

Szyte ręcznie mogą być zarówno peruki z włosów naturalnych, jak i włosów syntetycznych. Ten typ peruki po chemioterapii daje się w bardzo łatwy sposób stylizować, dzięki czemu jest bardzo wszechstronny. Wysokiej jakości konstrukcja czepka pozwala włosom poruszać się swobodnie i realistycznie, dlatego jest to jedna z najlepszych opcji dla pacjentek chcących mieć piękne włosy. Konstrukcja czepka zapewnia mniejszą gęstość i wagę, dzięki czemu peruka jest lekka, oddychająca i wygodna w noszeniu.

Peruki z naturalnymi pasmami są przepiękne, dają wszechstronne możliwości stylizacji i wyboru fryzur ale wymagają dużo troski i uwagi, aby wyglądały wspaniale. Po zakończeniu chemioterapii i regeneracji mieszków włosowych, możesz zmienić perukę syntetyczną na perukę naturalną – jeśli będziesz chciała zmienić wygląd swojej fryzury.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Zrób zdjęcia swojej obecnej fryzury przed rozpoczęciem leczenia. Zachowaj kosmyk z górnej części głowy, gdzie włosy są najjaśniejsze, na wypadek, gdybyś chciała dopasować swoją perukę do obecnego koloru. Użyj naturalnego światła — na zewnątrz lub w pobliżu okna — aby zdecydować, czy peruka pasuje do próbki. Zmierz obwód głowy z włosami mokrymi lub mocno związanymi i upewnij się, że Twoja peruka jest dobrze regulowana — Twoja głowa może być nawet o rozmiar mniejsza, gdy stracisz włosy.

Podsumowanie

Powyżej opisaliśmy tylko niektóre z naszych wskazówek, jak znaleźć najwygodniejsze peruki dla pacjentów po chemioterapii – a dostępnych jest naprawdę wiele opcji. Jeśli przechodzisz leczenie i zdecydowałaś, że noszenie peruki będzie częścią Twojej podróży, to nasza miła obsługa, którą cechuje indywidualne podejście znajdzie dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Sprawny kontakt i doskonała obsługa są dla nas najważniejszym priorytetem.

Jeśli zdecydowałaś się na zakup peruki, to możesz być spokojna – świat peruk jest teraz tak rozbudowany, że jesteśmy pewni, że nasz bogaty asortyment w sklepie internetowym pokryje Twoje zapotrzebowanie i spełni wszystkie Twoje wymagania.

Chcesz zobaczyć naszą pełną gamę produktów? Prowadzimy profesjonalny sklep z perukami, a w naszej ofercie możesz zobaczyć wszystkie rodzaje opisywanych wyżej peruk, ale także treski, nakrycia głowy i wszystkie akcesoria, których będziesz potrzebować, aby wyglądać wyjątkowo. Jeżeli masz pytania – zachęcamy do kontaktu – nasz profesjonalny pracownik sklepu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i przeprowadzi Cię bezproblemowo przez cały proces zakupowy, a sprawny kontakt i dobra obsługa sprawią, że kupno peruki będzie niezwykle przyjemne.